Tereny zielone, tereny przemysłowe

Firma Art- Flora zajmuje się zarówno pielęgnacją ogrodów osób prywatnych, jak i utrzymaniem terenów zieleni klientów instytucjonalnych. Działamy w Gliwicach oraz w innych obszarach Śląska.

Artflora

Pielęgnacja ogrodów i terenów zielonych

Oferowane przez nas zakładanie trawników (w Gliwicach oraz innych miastach na terenie Śląska) obejmuje również humusowanie. Są to wszystkie czynności, które pozwalają na prawidłowe przygotowanie gruntu do nasiewu. W ramach usługi humusowania, będącej jednym z pierwszych etapów zakładania trawników, realizujemy dogęszczanie gruntu, rolkowanie oraz naniesienie ziemi urodzajnej.

Zakładanie trawników

Firma Art-Flora oferuje usługi zakładania trawników z rolki, jaki i trawników z siewu. Soczysta, gęsta, zielona trawa jest powodem do dumy dla właściciela ogrodu. Dlatego bardzo ważne jest prawidłowe założenie trawnika.

Trawnik z rolki

Po przygotowaniu terenu, na warstwie żyznej ziemi z dodatkami poprawiającymi wzrost trawy, rozkłada się przygotowaną wcześniej darń z rolki. Rolki po ułożeniu muszą do siebie ściśle przylegać, ale nie nachodzić. Po ich rozłożeniu trawa jest wałowana i obficie podlewana.

Trawnik z siewu

Po przygotowaniu terenu, krzyżowo rozsiewane są nasiona trawy. Następnie trawnik jest wałowany i obficie podlewany. W zależności od warunków po ok. 4-7 dniach trawa zaczyna kiełkować, zaś po ok. miesiącu możemy cieszyć się zielonym trawnikiem.

Geomaty antyerozyjne biodegradowalne

Geomaty antyerozyjne biodegradowalne – tkaniny i maty antyerozyjne wykonane są z naturalnych włókien ulegających biodegradacji. Do ich produkcji wykorzystuje się słomę, kokos i jutę. Stosowane są do ochrony skarp o nachyleniu do 70°.

Użycie tkaniny albo maty antyerozyjnej podczas zakładania trawników zapobiega uszkodzeniu skarp oraz zapewnia wzrost roślinności podczas ich początkowego ukorzenienia. Zabezpieczone nasypy oraz brzegi rzek przy pomocy biomat zapewniają ochronę lica skarp przed wiatrem oraz przed spływem wody opadowej. Wykorzystanie geomaty pozawala zabezpieczyć glebę pozbawioną roślinności, pozwalając tym samym na szybki proces wegetacji. Oferowana przez nas mata słomiana lub też mata kokosowa może być z powodzeniem stosowana w przypadku skarp o nachyleniu 1:1,5. Skarpy o pochyleniu 1:1 zabezpiecza się matami polimerowymi. Mata kokosowa / słomiana / polimerowa to produkty łatwe w montażu i stosunkowo niedrogie. Mata słomiana jest mniej trwała aniżeli mata kokosowa i ulega szybszej biodegradacji.

Oferta

Sprawdź naszą ofertę

01.

Projektowanie ogrodu

Specjalizujemy się w projektowaniu i zagospodarowywaniu przestrzeni ogrodów i ogródków przydomowych. W codziennej pracy łączymy najnowsze trendy z oczekiwaniami Inwestora. Nie boimy się odważnych projektów i śmiałych realizacji. Wyróżnia nas wyjątkowa wyobraźnia.

02.

Pielęgnacja ogrodu

Oferujemy Państwu kompleksową opiekę nad terenami zielonymi. Pielęgnacja ogrodu wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim czasu. Jeżeli więc pragną Państwo zadbać o piękny wygląd przestrzeni przed domem lub firmą – zachęcamy do współpracy.
03.

Systemy nawadniania Gardena

Naszym Klientom proponujemy nowoczesne i jednocześnie w pełni funkcjonalne rozwiązania. Systemy nawadniania Gardena z pewnością do nich należą. Pomagają zadbać o prawidłowa częstotliwość podlewania, z uwzględnieniem potrzeb różnych gatunków roślin.

04.

Tereny zielone - tereny przemysłowe

Niezwykle wymagającym zadaniem jest pielęgnacja obszarów przemysłowych. Tereny zielone do nich należące bardzo często okazują się terenami wielkopowierzchniowymi. Nasza firma oferuje pełną opiekę nad nimi, a także usługi ich projektowania i aranżowania.

05.

Odśnieżanie

Oferujemy Państwu kompleksową opiekę nad terenami zielonymi. Pielęgnacja ogrodu wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim czasu. Jeżeli więc pragną Państwo zadbać o piękny wygląd przestrzeni przed domem lub firmą – zachęcamy do współpracy.
Tereny zielone, tereny przemysłowe

Realizacje

Od projektowania i planowania po instalację i konserwację, zapewniamy kompleksową usługę. Nasz doświadczony zespół profesjonalistów będzie z Tobą współpracował na każdym etapie, aby upewnić się, że Twój projekt zostanie ukończony na czas i w ramach budżetu.

Scroll to Top
Przewiń do góry